Kontsert "Seitsme maa ja mere tagant" 29.06.11

reklaam_klavesiin_vKell 12.00 esinevad Kohila Koolituskeskuses XII ajalooliste klahvpillide- ja orkestrimuusika suvekursuslased. Kavas on soolo- ja orkestrimuusika läbi mitme sajandi ning läbi mitmete maade. Suvelaagri kammerorkestri dirigent ISMO VÄSNKÄ (Soome)

Sissepääs tasuta! Kübarakandjatele tass kohvi garanteeritud!

Ajalooliste klahvpillide ja orkestrimuusika suvelaager sai alguse 2000. aasta suvel ning on MTÜ Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti (EKST) esimesi suuri projekte. Laagri eesmärk on tutvustada ajaloolisi klahvpille (klavessiin, klavikord, orel), toetada ja arendada selle erialaga tegelevaid või tegelema hakkamas muusikaõppeasutusi üle kogu Eesti. Kursus on mõeldud nii algajaile, klavessiiniõppureile, klaveriõpilastele ja -õpetajatele, muusikaüliõpilastele, kontsertmeistritele kui ka asjaarmastajatele.

Sel suvel juba kaheteistkümnendat korda toimuv suvelaager toob taas kokku ligi 40 vanamuusikahuvilist õppurit üle Eesti. Kursustel on õpetamas suurepäraste oskustega eesti nimekad interpreedid-pedagoogid nagu Imbi Tarum, Kristiina Are, Ene Nael, Kristel Aer, Eva Punder, Tiina Pangsep ja külalisena Sanna-Kaisa Ruoppa (Soome).

Tänu headele õpetajatele ja järjepidevusele on laager kasvanud rahvusvaheliseks ja nii on selgi suvel liitumas suvelaagri kammerorkestriga sõprusmuusikakool Soomest, Ylä-Savo maakonnast Iisalmi linnast.

Suvelaagri kammerorkestritööd on vedamas Ismo Vänskä (Soome), kes on väga suurte kogemustega õpetaja ja dirigent lasteorkestrite alal.

<<  Oktoober 2019  >>