11.04.11 toimus juba kolmas „Noortekohvik“

Traditsiooniliselt toimus see Tohisool, kus mõisa suur saal oli  kujundatud sõbralikuks kohvikuks. Muusikaliste etteastete vahel müüsid õpilased iseküpsetatud, keelt alla viivaid, magusaid kooke ja soolaseid pirukaid.

kruuv_vaikeNoortekohviku põhilised „staarid“ olid meie oma muusikakooli õpilased, kes lauldes, kes mängides klaverit või kitarri. Kuid seekordne noortekohvik oli eriline, kuna esimest korda oli Kohila noortele muusikalistele kollektiividele tulnud nõu ja jõuga appi professionaalid – ansambel Kruuv.

Muusikud ja publik olid üksteisele meeldivalt lähedal, nii et noored muusikahuvilised said täpselt jälgida, kuidas ühe bändi esinemine välja näeb, alustades mikrofonide sättimisest, kuni kaasmängija mõistmiseni pilkude abil.

ansambel_opetajaga_vaike

Kruuv võitis juba esimeste sõnadega jäägitult publiku südame ja tähelepanu ning kontserdi lõpuks tundus, et noorte ja bändi vahel tekkinud sünergia ähvardas majalt katuse pealt ära viia.

klaveriansambel_vaikeLugude vahele rääkis Kruuv väga siiralt omadest kogemustest ansambli tegemisel, andis nõu ja vastas küsimustele. Publik ei raatsinud neid ka peale pikka kontserti ära saata ja seetõttu tegid poisid rahva tungival nõudmisel kaks lisalugu ning jäid veel peale kontsertigi küsimustele vastama.

vokaal_instrumentaal_ansambel_vaike

Peale ansambli etteastet ei lakanud muusika, vaid vastupidi, tundus, et muusikaga on täitunud terve maja. Kohila Koolituskeskuse laulustuudio õpilased jätkasid kohviku melu, lauldes ja mängides üksteiselele nii kitarri kui klaverit. Alt bändiruumist kostus harjutamist ning maja teistest tiibadest, lahtistest akendest, klaverimängu.

vokaal_instrumentaal_ansambel_2_vaikeKontserdist jäi kõrvu kumisema mõte, et hoolimata sellest, kas sinust saab geograaf või geenitehnoloog, siis muusikakoolis käidud aastad ei ole maha visatud aeg. Ja nagu ütles Kruuvi laulja Allan: „Ära viska klaverit nurka, sest muusika teeb meid ju õnnelikuks, eriti kui saad mängida koos sõpradega.“

Suur tänu õpilastele, õpetajatele, ansamblile Kruuv ja Kohila vallale, tänu kellele sai teoks nii tore ja meeleolukas õdak.

<<  Juuli 2019  >>