Koolituskeskus on nüüd uues vormis

Veebruari lõpus said valmis pikalt kestnud Kohila Koolituskeskuse renoveerimise ja sisustamise tööd, mis parandasid tunduvalt õpitingimusi ning võimaldavad lähiajal avada uue, metallitöö õppesuunaga eriala nii noortele kui täiskasvanutele.

Projekti raames renoveeriti täielikult kogu maja küttesüsteem. Paigaldati uus puidugraanulitega köetav katel, vahetati torustik, puhastati vanad ajaloolised radiaatorid ja paigaldati uusi radiaatoreid. Keldriruumides eemaldati seintelt amortiseerunud papist kattematerjal ja taastati vanad paekivist seinad. Kaminaruum renoveeriti ja sisustati õpilaste puhketoaks. Põhjalikult ehitati ümber keldrikorruse elektrisüsteem ning rajati soojusvahetiga ventilatsioonisüsteemid. Noortebändide rõõmuks isoleeriti helikindlaks bändiruumi seinad, lagi ja uks. Nüüd võib trumme taguda ja kitarri tinistada kartmata teiste majasviibijate pahameelt liigse müra pärast.

Täiesti uue tegevussuunana on nüüd koolituskeskuses peenmetallitöö õppe ja harrastamise võimalus. Õppeprogrammide koostamine ja rakendamine võtab veidi aega, kuid peagi saavad nii noored kui ka vanemad huvilised selles valdkonnas kätt proovida. Metallitööklassid on sisustatud kõigi vajalike tehniliste inventaride ja seadmetega, mis võimaldavad valmistada lihtsamaid sepiseid kui ka peeneid väärismetallehteid.

Hoone projekteerimise, ehitustööde ja sisustamise kogumaksumuseks kujunes kokku ligi 230 000 eurot. Projekti elluviimist rahastas Euroopa Regionaalarengu Fond, Haridus- ja Teadusministeerium ning Kohila Vallavalitsus.

Rando Lai
arendusnõunik