Näitusesarja "Üks pilt" kaheksas pilt

Avasime järjekorras kaheksanda näituse sarjast "Üks pilt" pealkirjaga "Olevus", mille on maalinud Krista Urvet.

Krista on olnud nukunäitleja, animaator nukufilmis ja kunstiõpetaja. Tema suuremad ettevõtmised Raplamaal on olnud laste animatsioonifilmistuudio Mini-Anima ja Maghira Kunstikooli, Rapla Kunstiseltsi ning Kunstiseltsi õpikoja loomine.
Krista räägib maali valmimisest nii: " Seda akvarelli maalima hakates olin eelnevalt viibinud mõnda aega mõtluses. Maalisin selle pildi suure kerguse ja tahtest olenematute liigutustega. Erinevad värvid ja pinna katmismeetodid tekkisid valgele akvarellipaberile spontaanselt. Tundsin ennast pingevabalt ja rõõmsalt. Kui olin oma töö lõpetanud, tekkis äratundmine, et enam pole midagi lisada. Süvenesin tehtusse. Avastamisrõõm oli suur, kui tabasin pildilt oma olemuse - see olen ju mina ise!!! See sisemine mina, mida silm ei näe ja mida ei saa alati sõnadesse panna. Igal inimesel on oma loomus, iseloom, tuum. Sisemine mina. Nüüd on võimalus ka teil tajuda seda olevust ja püüda mõistatada iseenda oma.Tahan olla pidevas loomeprotsessis ja muutumises, ükskõik mida ette võtan. Tunda rõõmu elamisest!!!

Pilti saab näha https://www.facebook.com/KohilaKoolituskeskus

<<  Juuli 2018  >>