Kevadtalvised kunstiprojektid koolituskeskuses

Kunstikoolil on olnud palju põnevaid ettevõtmisi sel õppeaastal, kuid jagaksime teiega neist kahte.

Saabunud hobuseaastat tervitasid õpilased ponimõõtu okstest valmistatud hobusekujuga. Esmalt tuli kohale kanda läheduses mahalangenud oksad, valmistada erinevatest materjalidest karkass ja seejärel sai hakata traadi abil okstest hobust kujundama. Mitmekümne kätepaari töö tulemuseks valmis lõbus, kikkiskõrvaline, samblakarvaline vesihobu, leides endale koha iidsete pärnade all Tohisoo mõisa pargis. Koos skulptuuri valmimisega oli ka osa pargist märkamatult korda saanud. Kui tavaliselt valmivad kunstikooli looma-aasta kujud lumest, siis sel aastal teadagi oli lume olemasolu vastlapäeval olematu. Tuli teha teisiti!

Omaette suursündmuseks oli Helsingi kunstimuuseumide Ateneum ja Kiasma külastus märtsis lõpus. Vaatasime Tove Janssoni sajandale sünniaastapäevale pühendatud juubelinäitust, kus oli väljas enamik tema mitmekülgsest loomingust. Õpilastel oli suur äratundmisrõõm, nähes muumimaailmast tuttavaid tegelasi ja makette.

Moodsa kunsti muuseumi 15 tegutsemisaasta ülevaatenäitus „Kiasma hits“ pakkus palju avastamisrõõmu ja võimalust moodsa kunsti teostega suhestuda. Kõik see oli õpilastele, õpetajatele ja kunstireisi kaasa teinud lastevanematele kaasahaarav ja huvitav.

Külastasime veel Helsingi toomkirikut ja uut ooperimaja. Päev Helsingis oli pikk, sisutihe ja väsitav, kuid tagasi Eestisse jõudsime kõik rõõmsatena, täis värskeid näituse elamusi. Enamusele oli see suurepärane võimalus  külastada esmakordselt kunstimuuseume Helsingis. Ülemerereis avardas oluliselt iga osaleja silmaringi, andis uusi, põnevaid ja meeldejäävaid kogemusi kogu eluks.

Koolituskeskuse kunstiõpetajad Avely Jaave, Kristi Kongi, Merike Hallik

<<  Detsember 2017  >>