Klaveripidu Tohisool

Emakeelepäeval kogunesid Kohila koolituskeskusesse maakonna noored klaverimängijad.

Teoks sai Raplamaa V klaverifestival "Noor pianist". Oslaesid Rapla, Märjamaa, Kohila ja Kehtna kooli klaveriõpilased. Kolmel kontserdil kõlas palju kaunist muusikat noorte klaverimängijate esituses. Kogu päeva kuulas noori muusikuid saalis festivali ekspert, pianist Diana Liiv, kes festivali lõpus jagas oma muljeid kuuldust ning andis ka igale esinejale tagasisidet tema esinemise kohta. Kuulati suure huvi ja tähelepanuga, kuigi seljataga oli pikk ja väsitav päev.

Festival oli tõeline klaveripidu ja auhindu ei jagatud. Küll aga sai iga esineja endale mälestusmeene - keraamilise aluse, millel oli mustriks klaviatuur. Meened kujundas ja valmistas koolituskeskuse keraamikaõpetaja, keraamik Merike Hallik.

"Publiku lemmiku" tiitliga pärjati Kehtna Kunstide Kooli kahe tütarlapse - Hanna-Liisa Reiljani ja Evita Lohu - ansamblimängu.

Vaata ka http://www.kunstidekool.kehtna.ee/uudised/show/248

Kohila Koolituskeskuse muusikakoolist osalesid: Paul Mihkel Maasalu, Paul Kask, Kirke Kala, Artus Klemm, Kirke Kändler, Robi Laanemets, Mattias Heina, Taavi Kala, Ann Abramson, Helena Kurjama, Mihkel Jürgenson, Kert Lass, Markus Jürgenson, Miko Lond, Carmen C. Osula, Karl Heindrich Rikkinen, Kristiina Treksler, Raymond Alunurm, Alina Aronia, Karl Joonas Reisko, Hanna Kristiina Liht, Sandra Piho ja õpetajad Terje Palli, Merike Kirss, Eve Lend, Kai Ruljand, Aigar Kostabi.

Festival "Noor Pianist 2016" toimub Raplas, korraldajaks Rapla Muusikakool.

Täname Kultuurkapitali, keraamik Merike Hallik´ut ja Kohila Vallavalitsust toetuse eest.

<<  Detsember 2017  >>