Trummiõpe Tohisool

trummipe tohisoolReedel 8. veebruaril kl. 18.00-19.00 soovime kokku kutsuda kõik trummihuvilised Kohila Koolituskeskuse bändiruumi, kus toimub näidistund. Trummidel esineb algaja ja juba oma õpingutes edasijõudnu. Trummimängu õppima on oodatud lapsed alates 6. eluaastast,  nii poisid kui tüdrukud!

Eelregistreerimine tel. 4833887 või kirja teel  See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Trumme hakkab õpetama Pille Liiv

Löökpillides on mingi vägi, mis köidab samaväärselt nii aastast põnni kui teismelist ja täiskasvanut. Rütmika ja rütmid on meie sees juba sündides ning küllap seetõttu on paljudel, nii suurtel kui väikestel, tugev tõmme ja huvi trummidel mängimiseks.

Kui paljude teiste pillide puhul tuleb palju vaeva näha, et sealt üldse mingi heli välja võluda, siis löökpilli puhul on lihtne: lööd ainult vastu õiget kohta ja juba kõlabki ning pole vaja muretseda õigete nootide mängimise pärast.

Loomulikult tuleb trummidest "kõrgekvaliteedilise" muusika välja võlumiseks samamoodi palju vaeva näha, harjutada nagu igal instrumendil, aga see algne eduelamus tuleb kiiresti ja ei lase ennast nii kaua oodata, kui mõnel teisel instrumendil.

Rütmipillidel mängimine arendab rütmitunnetust, trummikomplektil mängimine arendab lisaks koordinatsiooni. Ja muidugi aitab trummimäng pingeid maandada.

Trummiõpetajaks saab olema Pille Liiv, kes enda kohta ütleb nii: „Lõpetan kevadel muusikapedagoogika eriala Eesti Muusika- ja Teatri Akadeemias. Olen seal trumme õppinud Tanel Rubeni käe all ja laste trummiõpetajana tegutsenud 4 ja pool aastat. Õpetan põhiliselt trummikomplektil mängimist, vähemal määral ka džembet ning cajon'i. Trummi õpetamisel võtan aluseks erinevad välisriikides välja antud õppematerjalid, enim kasutan Inglismaal Trinity Colledge’is välja töötatud materjale, mille põhjal toimub ka õpilase taseme hindamine.“

Niisiis, teretulnud on kõik huvilised koos oma vanematega, et arutada, kuidas alustada trummimängu õppimise ja õpetamisega Tohisool. Eelregistreerimine tel. 4833887 või kirja teel See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Reet Aro
Kohila Koolituskeskuse juhataja