Klaveripidu Kehtnas

kehtna 1_v16. märtsil, kooliveerandi viimasel päeval, kohtusid Kehtna kunstide koolis Rapla maakonna klaveriõpilased - toimus Raplamaa IV klaveriõpilaste festival „Noor pianist“.

Klaveripidu maakonna muusikakoolides klaverimängu õppivatele lastele sai alguse 2006. aastal just Kehtnast. Vahepeal on ta rännanud 2008.aastal Raplasse, 2010.aastal Märjamaale ning seekord oli kohtumine taas alguspaigas.

kehtna 3_vFestivali mõte on tuua kokku Rapla maakonna klaveriõpilasi ja -õpetajaid, pakkuda neile võimalust esineda ise ja kuulata mängimas teisi. Ja ega ei olegi väga palju võimalusi, kus kohtuksid Märjamaa ja Kaiu või Rapla ja Kohila pillimängijad. Tänavusel festivalil osalesid kõik huvikoolid, kus klaverimängu õpetatakse.

kehtna 2_vKohila õpilaste etteastele andis isikupära ning lisas sära Rea Kõivu omaloominguline ansamblipala „Kättesaamatu soov“, mille ta esitas koos oma noorema õe Mettega. Päeva moderaator pianist Tanel Joamets hindas noore autori teose ja nende esituse juures oskust tajuda mängijate võimeid ning need osavalt emotsionaalseks esinemiseks vormida.

kehtna 4_v

Enesekindla ja toreda etteaste oma muusikapalade esitamisel tegid meie noorimad Grete Urm ja Ann Abramson. Klaveriansambliga esinesid Sandra Piho ja Liis Koitla.

Lastele olid festivalil toeks õpetajad Kai Ruljand ja Terje Palli.

Et festivalitraditsioon kesta saaks, võttis Kohila koolituskeskuse esindus tänavustelt korraldajatelt vastu küünla, mis on nüüdseks juba neljal maakonna klaveripeol leeki hoidnud. Küünla läidame Tohisool  2014 märtsis.

<<  Veebruar 2020  >>